Kvalita vzduchu 29.02.2020 12:34 04.03.2020 17:47

Modul již není v prodeji, je nahrazen modulem C-AQ-0006R.

Modul C-AQ-0003R je prostorové čidlo citlivé na plynné znečišťující látky ve vzduchu. Čidlo vykazuje vysokou citlivost na nízké koncentrace plynných znečišťujících látek jako je např. oxid uhelnatý a vodík, které se nacházejí v cigaretovém kouři. Proto je vhodné pro ventilování prostorů znečištěných   cigaretovým dýmem. Čidlo je vhodné i pro orientační detekci alkoholových par, pro detekci úniku plynů jako např. metan, propan-butan, zemní plyn apod.. Měření znečištění vzduchu pracuje na polovodičovém principu. Citlivý polovodičový prvek mění v závislosti na znečištění vzduchu svoji vodivost. Tato změna vodivosti je dále zpracována pomocí vestavěné elektroniky. Čidlo není výhradně citlivé pouze na látky obsažené v cigaretovém kouři, vykazuje citlivost i na ostatní organické výpary, tedy je citlivé i na různé deodoranty, vůně, parfémy, zápachy a podobně. Dále čidlo vykazuje jistou citlivost na relativní vlhkost vzduchu a dobrou dlouhodobou stabilitu.

 

Příklad detekovaných zdrojů znečištění: Cigaretový dým, dále i kuchyňské výpary a hnijící látky organického původu 

Použití:  Pro řízení ventilačních systémů, řízení ventilace  pro restaurace, kanceláře, provozovny, šatny, kuřárny, domácnosti, byty apod.

 

  Čidlo není určeno pro bezpečnostní signalizaci např. úniku plynů nebo detekci kouře (náhrada detektoru požáru). Připojení čidla na CIB sběrnici, mechanické rozměry a údaje pro montáž jsou shodné s modulem C-AQ-0001R.