Projekční SW Projekční software, projekt, projektování 11.05.2021 10:18 11.05.2021 10:18

Online aplikace pro Ověření návrhu rozvaděče (dřívě Typové zkoušky) firmy Bonega nyní obsahuje kompletní sortiment modulů firmy Teco pro montáž na DIN lištu. Aplikace umožňuje sestavit rozvodnici pomocí online konfigurátoru a získat tak výrobní štítek s QR kódem včetně příslušné dokumentace, která vždy odpovídá nejnovějším normám. Umožňuje kombinovat přístroje a skříně od různých výrobců.

Aplikace automaticky vypočítá nejhorší možné tepelné zatížení pro danou konfiguraci přístrojů a nabídne na základě toho na výběr vhodné skříně od různých výrobců. Máte tak vždy jistotu, že nehrozí nebezpečí požáru.

Aplikace umožňuje sestavit rozvodnici ze stovek přístrojů a skříní od různých výrobců. Dokumentace je však platná výhradně jen pro konkrétní značky přístrojů, které jsou v aplikaci schválené daným fyzikálním výpočtem. Pokud si přejete použít přístroje či skříně, které v nabídce nejsou, je možné je na vyžádání přidat. Více naleznete v přehledu skříní a přehledu přístrojů.

Veškerou dokumentaci aplikace vyplní za Vás na základě technických parametrů přístrojů a skříní. Neustále sledujeme vývoj legislativy a dokumentaci aktualizujeme. Máte tak jistotu, že Vaše rozvodnice nebude při revizi zbytečně zamítnuta.

Pokud v průběhu sestavování rozvodnice vyplníte i popisky u přístrojů, získáte na konci uživatelské popisky ve správných rozměrech pro každý přístroj k vytištění a vystřižení. Na popiscích jsou automaticky barevně i textově odlišeny fáze, na kterých je přístroj zapojen.

Součástí každého výrobního štítku je i QR kód, který je možné načíst chytrým telefonem přímo přes web navrh-rozvadece.cz. Po načtení QR kódu se ihned zobrazí dokumentace k danému rozvaděči. I přímo v terénu tak máte okamžitý přístup k veškeré dokumentaci i k rozvaděči, který jste nikdy předtím neviděli.

Jakoukoliv rozvodnici vytvořenou pomocí aplikace Ověření návrhu.cz lze snadno zkopírovat a upravit. Stačí načíst QR kód na výrobním štítku a kliknout na tlačítko "Vytvořit nový rozvaděč se stejnými přístroji". Snadno a rychle tak můžete do rozvaděče doplnit či odebrat přístroj a během pár minut získat opět platnou dokumentaci a nový výrobní štítek.

Další informace k online aplikaci jsou na: https://novinky.bonega.cz/tema/navrh-rozvadece nebo přímo na stránkách: https://navrh-rozvadece.cz/ , nebo v pdf dokumentu v příloze tohoto článku.

Připojené dokumenty