Ovladače, displeje inteligentní dům 29.02.2020 08:33 29.02.2020 08:33

Pro realizaci hlasových povelů řídicího systému je k dispozici modul C-VO-0001B, který umožňuje generovat až 128 hlášení či zvuků.

Vlastní  zvukové  stopy  jsou  uloženy  na  paměťové  kartě  typu  micro  SD (karta  není součástí  modulu). Pro nahrávání  zvukových stop na paměťovou  kartu  je  určena  PC aplikace (ke stažení na www.tecomat.cz).  Aplikace podporuje audio soubory ve formátu WAV (stereo) nebo MP3. 

Hlasové povely, hlášky se připraví na PC a nahrají na mikroSD kartu, která se zasune do otvoru na boku modulu. Umožňuje přehrání až 128 samostatných 
zvukových stop, případně  vytvoření a přehrání  jedné celistvé stopy složené z až 42 samostatných zvukových stop. Modul je standarndní CFox periferní modul a ze systému se ovládá hlasitost a další nastavení (fadeout) a vybírají se hlášky k přehrání – je možno je i řetězit a skládat tak různé hlášení. Hlasitost je možno nastavit (max.) potenciometrem přímo na modulu. Kvalita audio výstupu je vhodná pro různé hlášky, gongy apod, max. 12 bit / 37 kHz, zesilovač je realizován ve třídě D, filterless. 

K modulu lze připojit různé vestavné reproduktory apod.

 

Počet hlášek 128
Audio výstup reproduktor 8 Ω, max. 7 W

Obr. 1 Příklad zapojení hlasového modulu C-VO-0001B

 

Vhodné reproduktory pro připojení k modulu jsou s impedancí  8 Ω (větší impedance je také možná), je možno využít např. reproduktory:

Stropní reproduktory, např. CM608, s impedancí 8 Ω. Tyto reproduktory mají sice poměrně velký výkon, ale s modulem fungují poměrně dobře, s dostatečnou hlasitostí i kvalitou, umožňující i přehrát hudbu (různé znělky apod.).

Pro design Logus reproduktor do instalační krabice 2" - 32 Ω a k němu odpovídající kryt reproduktoru.

Pro designy ABB (Levit, Neo, Time, Element, Future linear, Solo, Solo carat, Alpha exclusive) je možno využít Reproduktor pro zapuštěnou montáž 8200-0-0012 a k němu odpovídající mezirámeček a rámeček dle zvoleného designu.

Malé reproduktory (v designech) nemohou poskytnou tak kvalitní reprodukci, takže jsou vhodné zejména pro přehrávání různých hlášek, pokynů, zvukových znamení apod.