Ovladače, displeje Displej 03.02.2025 10:04 03.02.2025 10:04

ID-74, objednací číslo TXN 055 22, je barevný grafický operátorský panel kategorie 7" s dotykovou obrazovkou. Je určen pro spolupráci se systémy TECOMAT TC800 a Foxtrot k interpretaci jeho uživatelsky programovaných webových stránek. Uživatelské obrazovky se vytvářejí v programovacím prostředí Mosaic nástrojem WebMaker a jsou totožné se stránkami, které jsou v Tecomatu dostupné přes webový server také jinými standardními a univerzálními webovými prohlížeči.


Panel má podsvícený kapacitní dotykový LCD TFT 7" displej s poměrem stran 16:9 s rozlišením 1024x600 bodů. Je napájen z externího zdroje 24 V DC. Komunikace mezi řídicím systémem a panelem ID-74 probíhá po rozhraní Ethernet 100Base-TX. Je určen pro montáž na stěnu do standardní instalační krabice 68 mm, případně pro upevnění do dveří panelu rozvaděče pomoci upevňovacího držáku do panelu (TXN 055 22.91)  a oboustranné samolepicí fólie (TXN 055 22.92) objednávané samostatně.

Objednací čísla ID-74 a volitelných doplňku:

TXN 055 22         komplet operátorského panelu ID-74 v provedení na instalační krabici (skládá se z panelu, základny a fixačních vrutů).

TXN 055 22.91    upevňovací držák do panelu  pro 7"   (držák pro upevnění kompletního panelu ID-74 do otvoru v krytu např. rozvaděče)
TXN 055 22.92    oboustranná samolepka pro 7"       (samolepka pro přilepení panelu ID-74 do otvoru v krytu např. rozvaděče)
TXN 055 22.95    montážní držák na stěnu 7"     (držák pro upevnění panelu ID-74 na stěnu)

 

Montáž do panelu

Panel je možno upevnit do tenké desky, např. plechové nebo plastové dveře rozvaděče. Pro montáž je možno objednat oboustranně samolepicí díl a nacvakávací upevňovací držák se šrouby M4, kterými se ze zadní strany stěny (desky) zafixuje. V případě malé tloušťky stěny je možno použít jiné, delší šrouby M4.

Obr. 1 Osazení ID-74 do tenké stěny

Otvor do stěny musí být poměrně přesně vyřezán, protože samolepicí folie (na obrázku vyobrazena černou barvou) je tenká. Na obr. 2 jsou uvedeny požadované rozměry otvoru a umístění panelu ID-74 vzhledem k otvoru.

Obr, 2  Rozměry otvoru pro upevnění ID-74 do tenké stěny

Umístění samolepicí fólie (zvýrazněna modře)  je znázorněno na obr.3. Po stranách jsou vidět upevňovací šrouby na zcvaknutém držáku.

Obr. 3 umístění samolepicí fólie a upevňovacího držáku (modře znázorněna oboustranná samolepka)

 

Montáž na zeď

Panel ID-74 je primárně určen pro montáž na stěnu (zeď), na standardní instalační krabici, např. KU-68. Na instalační krabici se přišroubuje základna, jejíž součástí je konektor pro Ethernet a svorky napájení 24 V. Na upevňeou základnu se následně nacvakne vlastní panel - jeho hlavní část. Tím je montáž dokončena.

 

Obr.4 zadní pohled na ID-74 v konfiguraci pro upevnění na instalační krabici

Poznámky:

  1. tmavou šedou je znázorněna základna, která se našroubuje na instalační krabici
  2. správná orientace při montáži dle obrázku (ethernet konektor směrem dolů)
  3. na základně je svorkovnice, na kterou se připojuje napájení 24 VDC, svorky jsou na obrázku popsány (záporná svorka GND, kladná svorka VDC)
  4. vlastní panel se na základu zahákne na horní straně (pozor na propojovací konektor), přiklopí a zacvakne dolní zobáčky. 
  5. Při demontáži se postupuje obráceně - tahem se vycvaknou dolní zobáčky a panel se vyklopí
  6. Dolní zobáčky umožňují i fixaci malými vruty jako pojistka proti sejmutí ze zdi, vruty jsou součástí dodávky, zašroubují se těsně podél zdi zespodu, vyžadují šroubovák TORX T6

 

Obr.5 šikmý pohled na panel shora

Vlastní panel se může zafixovat po zacvaknutí na základnu pomocí dvou malých vrutů, které jsou součástí dodávky.

Vruty se šroubují ze spodní strany panelu, vyžadují šroubovák TORX T6, umístění šroubků je znázorněno na obr. 6.      

Obr. 6 umístění dvou vrutů pro zafixování panelu se základnou

 

Montáž na stěnu, např. sádrokarton

Pro montáž na stěnu, ve které není osazena instalační krabice je možno doobjednat montážní držák na stěnu (TXN 055 22.95), který se našroubuje na stěnu a do něj se pak našroubuje základna a postupuje se dál jako při montáži na zeď.

Obr. 7 Znázornění panelu ID-74 s montážním držákem na stěnu (montážní držák je znázorněn tmavě šedou barvou)

 

Rozměry operátorského panelu ID-74

Obr. 8 Rozměry operátorského panelu ID-74 (při montáži na zeď na standardní instalační krabici)

Obr. 9 Rozměry operátorského panelu ID-74 (při montáži na stěnu s využitím montážního držáku TXN 055 22.95)

 

Základní parametry

Připojení napájení

pružinová svorka Push-In
max.1,5 mm2 

Krytí

IP20

Napájecí napětí

24 ÷ 48 V DC

Interní jištění

Ne

Příkon

Max. 5 W

Maximální hmotnost

0,3 kg

Rozměry

176 x 109  mm

Norma výrobku

EN 60730

 

 

Provozní podmínky

Rozsah provozních teplot

0 °C až + 45 °C

Rozsah skladovacích teplot

-20 °C až + 70 °C

Provozní/skladovací vlhkost

5 % až 85 % RH, bez kondenzace

Pracovní poloha

Svislá

Druh provozu

Trvalý

 

Displej

Charakteristika displeje

barevný TFT IPS
16:9 LED 64k

Úhlopříčka

7”

Rozlišení

1024 x 600 bodů

Jas

300 cd/m2 typ.

Dotykový panel

kapacitní multitouch

 

 

 

Připojené dokumenty